/ Новини

Амортизація та гідравліка мотоцикла

Гідравлічне масло – важливий витратний матеріал, необхідний для експлуатації мотоцикла. Воно допомагає механізмам правильно виконувати свої функції й одночасно захищає їх від зносу. Правильно підібране масло та дотримання вимог з обслуговування транспортного засобу допоможе продовжити термін його експлуатації й скоротити кількість ремонтів.

Властивості гідравлічного масла

Існує величезний вибір масел, серед яких потрібно правильно вибрати тип для конкретного мотоцикла. Для цього необхідно знати основні властивості даної рідини:

  • В’язкість масла.
  • Індекс в’язкості.
  • Кавітацію.
  • Змащувальні властивості.

В’язкість масла

Даний параметр характеризує густоту масла. Чим вище цей показник, тим густіше рідина і тим надійніше вона захищає рухливі деталі від зносу. Для вилочної підвіски рекомендується використовувати масло з в’язкістю від 2,5 до 7,5. Воно є нев’язким, тому володіє хорошими амортизаційними властивостями. Більш густе масло характеризується поганою компресією, але при цьому надійно захищає механізм від зносу та вироблення. Таким чином, рідини з низькою в’язкістю слід частіше міняти, для збереження рухомих деталей.

Індекс в’язкості масла

Індекс в’язкості масла відображає, наскільки рідина зберігає свої первинні властивості при зміні температурного режиму. Для передньої підвіски оптимальним вибором буде масло з коефіцієнтом 140 і вище. Оскільки вона постійно обдувається повітрям під час їзди, то рідина всередині не перегрівається й знаходиться в умовно стабільному температурному режимі. Масло в задній підвісці більш схильне до змін температури, тому його слід вибирати в залежності від умов експлуатації.

Кавітація

Кавітація – процес спінювання масла в результаті інтенсивного руху та роботи механізмів. Поява бульбашок повітря в передній або задній підвісці збільшить силу тертя й підвищить зношування деталей. Дана властивість характерна для масел низької в’язкості. Щоб позбутися від подібного ефекту, мотоциклісти користуються спеціальними антикавітаціонной присадками.

Змащувальні властивості масла

Правильно підібране масло повинно надавати відповідні змащувальні властивості для конкретного механізму. Для цього необхідно вибирати рідину відповідно до необхідних характеристик. Крім того, вона не повинна руйнувати елементи ущільнювачів, скорочуючи термін їх експлуатації. При необхідності допускається використовувати антиспінюючі присадки.

Якщо ви хочете придбати мототехніку, з якою не відчуєте проблем за вибором масел і експлуатації, то придивіться до торгової марки «HORNET». У нашому інтернет-магазині представлений величезний асортимент квадроциклів і мотоциклів даного бренду за ціною від виробника. Вся мототехніка характеризується високою якістю, підтвердженою міжнародними сертифікатами.

Меню